Symbol języka migowego

WIZYTA W BIBLIOTECE POWIATOWEJ W BOCHNI

17.10.2024
Każdy znajdzie coś dla siebie,
czyli wizyta w Publicznej Bibliotece w Bochni
Dnia 16 października uczniowie klasy 1J mieli przyjemność udać się wraz z opiekunami - panią Teresą Koźlak i panem Danielem Gorczyńskim do Biblioteki Powiatowej w Bochni. Na miejscu czekała już pani Barbara Banach - koordynator czytelni, która w przystępny sposób przybliżyła historię tego miejsca. Pani bibliotekarka oprowadziła wszystkich po takich miejscach jak oddział dla dzieci i młodzieży, zbiory audiowizualne czy Sala Klubu.
Podczas spotkania uczniowie mieli szansę przekonać się jak interesującym miejscem może okazać się biblioteka. Odbywa się w niej wiele ciekawych spotkań czy wydarzeń kulturowych. Najatrakcyjniejszymi propozycjami dla młodzieży są: Dyskusyjny Klub Książki Dla Młodych, gdzie każdy ma szansę uczestniczyć w debacie na temat wybranego dzieła literackiego czy Klub Czytelnej Myśli, który porusza wiele tematów, zarówno pozornie błahych jak i głęboko filozoficznych. Niektórzy nawet założyli kartę biblioteczną, by korzystać z tak okazałych zbiorów.
Aleksandra Wołek