WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W RAMACH WYMIANY MŁODZIEŻY

18.06.2024

Przygotowania do Wymiany Młodzieży z Burghardt-Gymnasium w Buchen

W dniach 13-15 czerwca 2024 roku odbyła się wizyta przygotowawcza do wymiany młodzieży z Burghardt-Gymnasium w Buchen, Niemcy. W spotkaniu udział wzięły: dyrektor naszej szkoły, Pani Sylwia Zajt, wicedyrektor, Pani Roma Florek oraz nauczycielki języka niemieckiego i jednocześnie koordynatorki wymiany: Panie Kinga Struzik i Monika Rozum.

Pierwszego dnia delegacja z Polski spotkała się formalnie z dyrekcją szkoły niemieckiej: Panem Jochenem Schwabem, dyrektorem i Achimem Wawatschkiem, wicedyrektorem, a także z opiekunami wymiany polsko-niemieckiej: Panią Brabarą Miksch i Panem Davidem Müllerem. Spotkanie to było okazją do omówienia celów i oczekiwań związanych z nadchodzącą wymianą młodzieży z zaprzyjaźnionych placówek, a także do nawiązania bliższych relacji.

Drugi dzień wizyty poświęcony był zwiedzaniu szkoły. Nasi przedstawiciele mieli okazję zobaczyć piękne zaplecza niemieckiej placówki, która przeszła niedawno remont. Podziwiali imponujące pracownie, wspaniałą bibliotekę oraz nowoczesne sale lekcyjne; ich uwadze nie umknął również monumentalny hol, który przypominał salę koncertową z fortepianem w centralnej jego części. Wszystkie te miejsca zrobiły ogromne wrażenie na naszej delegacji.

Po zwiedzaniu szkoły, omówiono szczegółowe aspekty dotyczące wymiany młodzieży, ustalono harmonogram i program pobytu uczniów z Polski w Niemczech.

Miłą niespodzianką dla naszych gości, było zwiedzanie malowniczego Heidelbergu. Delegacja zobaczyła tam Zamek Heidelberg, historyczny Most Karola Wittelsbacha oraz urokliwe uliczki miasta, które zachwyciły swoją atmosferą i bogatą historią.

Sylwia Zajt

Trzeciego dnia, przed powrotem do Polski, delegacja odwiedziła jaskinię krasową w Erberstadt, należącą do Parku Przyrodniczego Odenwald. Krótka wizyta pod ziemią odkryła niesamowite bogactwo tego regionu i okazała się być wyjątkowym doświadczeniem,

Były to bardzo intensywne trzy dni, pełne spotkań, zwiedzania i ustaleń. Cieszymy się, że już we wrześniu grupa uczniów z naszej szkoły wyjedzie na tydzień do Niemiec. Mamy również nadzieję, że nadchodząca wymiana będzie równie owocna i niezapomniana dla obu stron.