UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

4 września, Msza Św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła stanowiła początek uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. Oficjalna inauguracja miała miejsce w murach szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie klas pierwszych, nauczyciele, wychowawcy, dyrekcja i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Bocheński pan Adam Korta, Przewodnicząca Rady Powiatu pani Bernadetta Gąsiorek, Proboszcz Parafii św. Pawła Apostoła ksiądz kanonik dr Leszek Rojowski, Dziekan Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej profesor dr hab. inż. Agnieszka Kopia,  Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie dr Stanisław Kowalski, przedstawiciele firm: Bolarus S.A. pan Marek Hojnowski, Igloo pan Tadeusz Wnęk, Mawi sp. j. pan Piotr Wilkoński, Pratt & Whitney Tubes pani Katarzyna Bednarz i pan Radosław Sysło, Prezes Fundacji ABJ pani Wioletta Maraj, Wiceprezes Fundacji ABJ pani Beata Jachorek – Rozum, z-ca dyrektora ds. handlowych PKP Intercity pani Beata Bułat, oraz v-ce przewodnicząca Rady Rodziców pani Halina Kronenberg – Sitko.

Tradycyjnie nasza uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Pani Dyrektor Sylwia Zajt przywitała wszystkich zgromadzonych, w szczególności zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc im wielu sukcesów w nowej szkole. Kilka ciepłych słów i życzenia na nadchodzący rok szkolny dla uczniów, rodziców i nauczycieli skierował również Starosta Bocheński pan Adam Korta.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów.

Po oficjalnej części, uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Agnieszki Stańdo i Justyny Jagielskiej, przedstawili program artystyczny upamiętniający 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Na zakończenie uczniowie starszych klas z entuzjazmem i uśmiechem przywitali pierwszoklasistów, życząc im nowych, pouczających doświadczeń, szczerych przyjaźni i jak najlepszych wyników w nauce.

mgr Justyna Jagielska