Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni STYPENDIUM PREMIERA

25.11.2015
Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni STYPENDIUM PREMIERA 2
Piotr Snopek i Jakub Zajma – tegorocznymi stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej   Dziewięciu uczniów ze szkół powiatu bocheńskiego otrzymało stypendia z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie odebrali Piotr Snopek i Jakub Zajma. Gratulacje złożył im również Starosta Bocheński. Stypendium Prezesa Rady Min

Piotr Snopek i Jakub Zajma

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz wykazującym szczególne wyniki, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskującym w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wyniki, co najmniej dobre.

Przyjrzyjmy się dokładnej wyróżnionym uczniom

stypendia9

Piotr Snopek uczeń klasy IV Publicznego Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni w zawodzie technik informatyk. Jest uczniem zdolnym i ambitnym. Uzyskał średnią ocen 5,21 oraz wzorową ocenę z zachowania. Posiada solidną wiedzę z zakresu informatyki, wybiegającą poza program szkoły średniej. Piotrek ma wysokie umiejętności oraz głębokie zainteresowania przedmiotami informatycznymi. Otrzymał oceny celujące z przedmiotów: informatyka, administracja bazami danych, projektowanie i montaż sieci lokalnej, witryny i aplikacje internetowe. Wykazuje szczególne zainteresowania przedmiotami ścisłymi, ale z przedmiotów humanistycznych również osiąga bardzo dobre rezultaty. Uzyskał tytuł finalisty w organizowanym przez AGH w Krakowie XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie informatycznej uzyskując Indeks AGH na dowolny kierunek studiów.

stypendia10

Jakub Zajma uczeń klasy II Publicznego Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno- fizyczno- informatycznym w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Jakub jest uczniem wyróżniającym się w nauce, uzyskał średnią ocen 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Posiada duże uzdolnienia matematyczne, które poparte systematyczną pracą przynoszą doskonałe rezultaty. Kuba zajął I miejsce w województwie małopolskim i 42 w kraju w konkursie „MAT” 2015. Uzyskał wyróżnienie w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „LWIĄTKO 2015”. Zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”. Zajął III miejsce w XII Konkursie o tytuł najlepszego matematyka Powiatu Bocheńskiego.

Poniżej fotogaleria z uroczystości wręczenia wyróżnień.

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni STYPENDIUM PREMIERA 2

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.powiatbochenski.pl/aktualnosci/najlepsi-z-najlepszych.html

Materiał opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Powiatu Bocheńskiego.