UCZNIOWIE MECHANIKA ZAKONSPIROWALI KRAKÓW

25.09.2021
Fotografia barwna. Na pierwszym planie po lewej stronie dwóch chłopców, po lewej 2 dziewczyny. W środku młody mężczyzna w stroju stylizowanym na okres II wojny światowej. W tle zabudowa starego miasta w Krakowie.
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Uczniowie Mechanika zakonspirowali Kraków

13 września dwie 4-osobowe drużyny złożone z uczniów klasy 2J, pod opieką nauczycieli historii: mgr R. Dudy i mgr M. Kwiatka, wzięły udział w grze terenowej Zakonspiruj Kraków.

Gra przygotowana przez krakowski oddział IPN oraz Muzeum Krakowa przeniosła uczestników w ponury okres okupacji niemieckiej z lat 1939-45 i była częścią obchodów Dnia Pamięci Ofiar Gestapo. Zespoły wcieliły się w rolę członków konspiracji i musiały wykonywać różnorodne zadania, czasem pod okiem niemieckich funkcjonariuszy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a jedna z drużyn – Flowersi – w składzie Natalia Bratek, Antonina Florczyk, Jakub Gacek i Mikołaj Świgost zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

mgr Marcin Kwiatek

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.