TYDZIEŃ OLIMPIAD MATEMATYCZNYCH

15 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada „Mistrzostwa Szaradziarskie – zadania logiczne”. 24 uczniów zmagało się z łamigłówkami matematycznymi. Uczestnicy wykazywali się sprytem, twórczym myśleniem i podstawową znajomością działań matematycznych.

W kolejnym dniu, 16 listopada odbyła się olimpiada matematyczna „Apoloniusz”. Tym razem 15 uczniów rozwiązywało zadania matematyczne, które sprawdzały znajomość zagadnień związanych z: trygonometrią, funkcją kwadratową, optymalizacją, liczbami rzeczywistymi, wielomianami, figurami przestrzennymi i ciągami.

Organizatorem obu konkursów jest Olimp School z Łodzi.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną przesłane do szkoły do 02.02.2024r.

Trzymamy kciuki!

mgr Justyna Jagielska