TRZECIA EDYCJA KONKURSU LEARN&FLY!

23.11.2021

Rusza trzecia edycja konkursu Learn&Fly!

Już 21 listopada startuje rekrutacja do trzeciej edycji konkursu Learn&Fly. Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2022 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Już w pierwszym etapie do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Projekt odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania. Zawody są kontynuacją idei projektu edukacyjnego Learn&Fly, który realizowany był w latach 2017-2019 przez partnerów z Polski, Hiszpanii i Portugali, współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

Już 21 listopada Fundacja otwierając rejestrację rozpoczyna kolejną – już trzecią edycję zawodów, które tym razem swoim zasięgiem obejmą całą Polskę. Zadaniem drużyn jest zbudowanie prostego latającego modelu samolotu, który zaprezentuje swoje możliwości w zawodach na najdłuższy lot. Rejestracja potrwa do 13 grudnia (włącznie) a same zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca 2022 roku.

Do rywalizacji mogą stanąć drużyny składające się z od 2 do 4 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz opiekuna. Półfinały zawodów odbędą się w trzech interesujących lokalizacjach silnie związanych z polskim lotnictwem, a będą to:

Zawody są otwarte dla uczniów z całej Polski, a wybór najdogodniejszej spośród wymienionych lokalizacji należy do uczestników. Do każdej z nich zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 20 drużyn. Decydująca jest kolejność zgłoszeń. Zwycięzcy półfinałów z Łasku, Malborka i Rzeszowa będą rywalizowali w finale odbywającym się w Rzeszowie. Warto zaznaczyć, że na zwycięzców zarówno półfinału jak i finału czekają nagrody pieniężne, których łączna wartość wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych. W ramach projektu zostały opracowane Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po branży lotniczej. W projekcie tym, bardzo dużą rolę odgrywają aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość zasad aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także takie umiejętności jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Organizatorem zawodów Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerami głównymi projektu oraz sponsorami nagród dla zwycięzców są firmy znane w branży lotniczej: Lockheed Martin, Pratt & Whitney Kalisz, Pratt & Whitney Rzeszów

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową organizatora: www.dolinawiedzy.pl/learnfly

Wydarzenie FB

Pliki do pobrania
plakat-a3-3mm-spady.pdf 2.89MB [ .pdf ] 2.89 MB
learnfly_2022_-_opis_projektu.pdf 193.96KB [ .pdf ] 193.96 KB

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.