ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

18.11.2021
Fotografia barwna. Na pierwszym planie mężczyzna w sile wieku w eleganckim stroju ściska dłoń młodego mężczyzny również w elegancki stroju. W tle widoczna biało-czerwona flaga na stojaku.

Święto Niepodległości

W środę, 10 listopada odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób, już po raz czwarty, wzięliśmy udział w akcji "szkoła do hymnu". Następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie mogli wysłuchać programu artystycznego, który prezentował wydarzenia historyczne od III rozbioru do odzyskania niepodległości przez Polskę. Program urozmaicały recytacje wierszy: Żale Sarmaty nad grobem Zygmunta Augusta, Moja piosnka i Ta co nie zginęła oraz śpiew pieśni patriotycznych takich jak: Warszawianka 1831, Miejcie nadzieję, I Brygada, Rozkwitały pąki białych róż, W listopadzie oraz Żeby Polska była Polską. Na koniec występujący wspólnie z publicznością odśpiewali: Legiony to i Przybyli ułani pod okienko
Program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli historii: p. A. Olesińskiej i p. M. Kwiatka został przygotowany przez następujących uczniów:
klasa 1J: Julianna Sitko,
klasa 2J: Nikola Kociołek, Weronika Skrzypiec, Paweł Skoczek,
klasa 2MY: Kacper Durak,
klasa 3MY: Oliwia Kamyczek, Bartek Klupa,
klasa 1K: Tomasz Migdał,
klasa 1Y: Kinga Mroczek, Julia Sławęta,
klasa 1V: Eryk Czekaj, Mikołaj Lis, Jerzy Kuźba, Kuba Wiater, Filip Jawień, Karol Zdebski, Karol Sułek, Kacper Burdak, Marcin Kostuch, Eryk Sysło, Grzegorz Trojan.
Na zakończenie akademii dyrektor szkoły Pan J. Balicki wręczył medal Maximas gracias wieloletniemu nauczycielowi naszej szkoły p. Kazimierzowi Dębkowi.

Społeczność szkolna wraz z opiekunami podziękowała również ustępującemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego - Marcinowi Skowronkowi.

mgr Marcin Kwiatek