STANISŁAW STASZIC – NASZ PATRON

8 lutego 2024 r. w świetlicy szkolnej odbyła się akademia poświęcona Patronowi Naszej Szkoły- Stanisławowi Staszicowi.

Dorobek tego uczonego jest imponujący i świadczy o jego wszechstronności. Tym razem w programie artystycznym zwrócono uwagę na patriotyzm Stanisława Staszica. Ten kochający Polskę człowiek zdecydowanie może być wzorem dla współczesnej młodzieży. Jego myśli i słowa są ponadczasowe.

Informacje na temat życia i twórczości Naszego Patrona przeplatały się z piosenkami i wierszami podkreślającymi walory naszego kraju.

Dziękujemy naszej utalentowanej młodzieży, która pomogła przybliżyć koleżankom i kolegom postać Stanisława Staszica.

Na zakończenie Dyrekcja Szkoły wręczyła nagrody laureatom szkolnego konkursu wiedzy o Patronie Szkoły: I miejsce Konrad Cwynar z kl.4F. II miejsce Mariusz Michniak z kl.2Z, III miejsce Marlena Maj z kl.4L. Gratulujemy!