SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Trzy uczennice stojące z workiem i wrzucające śmieci.

W dniu 24 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni wzięli udział w 28 edycji Akcji Sprzątanie Świata. Działania te odbywały się w ramach międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, w którym uczestniczyło blisko 40 milionów wolontariuszy z kraju i ze świata. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem było uświadamianie społeczeństwu w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę, nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w propagowanie tej idei i posprzątali nie tylko teren szkoły, ale także jej najbliższe otoczenie.

mgr Beata Stochel