Ranking szkół technologicznych

25.05.2021
6 drewnianych kostek

Ranking szkół technologicznych

Chyba niewielu jest uczniów szkół średnich oraz ośmioklasistów, którzy nie słyszeli o przygotowanych przez „Perspektywy” Rankingach najlepszych szkół w Polsce. Są one pomocne przy wyborze szkoły w kolejnych etapach edukacji. Mało osób wie, że przygotowywany jest także Ranking szkół technologicznych. Pod linkiem https://szkolytechnologiczne.pl/rules?section=page-regulation znajduje się aplikacja, której administratorem jest Techni Schools sp. z o.o z siedzibą w Lublinie.                                    
Według administratora celem Rankingu jest utworzenie zestawienia najlepszych szkół technologicznych w Polsce. W Rankingu uczestniczą szkoły średnie o profilu technologicznym, ale także wiele liceów. Na główną ocenę szkoły składają się punkty podstawowe przyznane na podstawie wyników z matury, egzaminów zawodowych oraz olimpiad, opinie ekspertów oraz punkty przyznane na podstawie głosów od użytkowników.

W pierwszej trójce rankingu znajdują się warszawskie Technikum Mechatroniczne i Techni Schools oraz Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy. W Małopolsce prym wiodą krakowskie VLO im. A. Witkowskiego oraz Technikum Łączności Nr 1 zajmujące piątą i siódmą lokatę w Polsce. Wśród blisko tysiąca szkół umieszczonych na liście rankingowej znajdują się dwie szkoły powiatu bocheńskiego. Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Nr1 im. S. Staszica zajmuje 122 miejsce w Polsce, a Technikum Nr 1 w CKZiU Łapanów miejsce 439. W Małopolsce są to odpowiednio 17 i 54 lokaty.


Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.