POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Pożegnanie maturzystów

26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych z liceum i technikum. Było to szczególne pożegnanie, gdyż 50 lat temu w „Mechaniku” odbyła się pierwsza matura, a zatem obecna będzie złotą, jubileuszową. Dlatego w pożegnaniu wzięli udział przedstawiciele maturzystów z 1974 r., którym Pani Dyrektor Sylwia Zajt wręczyła pamiątkowe certyfikaty. Ze strony znamienitych gości – przedstawicieli władz samorządowych na czele ze Starostą Bocheńskim Adamem Kortą i współpracujących ze szkołą firm, nie zabrakło słów pełnych uznania, serdeczności i życzeń.

Zanim Pani Dyrektor wręczyła tegorocznym maturzystom nagrody Primus inter Pares oraz świadectwa z biało-czerwonym paskiem, młodsi uczniowie przedstawili program artystyczny pełen niespodziewanych zwrotów akcji i nietuzinkowych piosenek, przeplatany wspomnieniami opartymi na zdjęciach przygotowanych przez wychowawców najstarszych klas i samych uczniów.

Oficjalna część wręczenia nagród została otwarta uroczystym odśpiewaniem hymnu w obecności pocztu sztandarowego. Zebranym na sali, przedstawieni zostali najlepsi z grona tegorocznych abiturientów, których nagrodzono brawami. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i obecnym gościom za wszelką pomoc i trud, który był obecny w każdej klasie, w każdym roku nauki. Najlepsze życzenia najstarszym uczniom złożył przewodniczący szkoły. W klasach odbyły się ostatnie spotkania klas z wychowawcami, na których nie zabrakło łez wzruszenia.

Kolejny rocznik zakończył edukację w murach naszej szkoły. Teraz matura - pięćdziesiąta! Życzymy połamania piór!

Łucja Piątkowska