POROZMAWIAJMY O AIDS

16 listopada odbył się etap szkolny olimpiady „Porozmawiajmy o AIDS”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział około 40 uczniów z  klas: 3J, 2J, 2M, 1E, 2F, 1K, 3MY, 1MX, 2Y.

Celem konkursu była:

-popularyzacja zasad zdrowego trybu życia, wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych,

-zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych i wynikających z tego konsekwencji zdrowotnych i prawnych,

-kształtowanie pozytywnych wzorców oraz właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS,

-poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS.

Największą wiedzą w tym zakresie wykazała się Amelia Rudnik z klasy1Y. Drugie miejsce zdobyły:

Emilia Zelek – 1MX

Kalina Jędryka – 2Y

Natalia Bratek – 3J

Dwie osoby z najwyższym wynikiem będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 1 grudnia w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

mgr Beata Stochel