Symbol języka migowego

POEZJA NIE CAŁKIEM ZNANA, CZYLI RÓŻNE SPOJRZENIE NA SZTUKĘ

27.04.2023
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

            Dziś (27 kwietnia) w Mechaniku odbył się wieczorek poetycki zatytułowany: Poezja nie całkiem znana, czyli różne spojrzenie na sztukę. Młodzi artyści zaprezentowali twórczość Rafała Wojaczka, artysty nieszablonowego, jednego z najbardziej legendarnych postaci artystycznego środowiska Wrocławia z czasów głębokiego PRL-u.

Główne tematy twórczości poety to: śmierć, miłość, fascynacja kobiecością i cielesnością. Podmiot liryczny jego wierszy mówi najczęściej o bólu, poczuciu odrębności; buntuje się przeciwko obłudzie świata i społeczeństwa, z drugiej strony bada swoje lęki i niepokoje. Język poezji Wojaczka jest zazwyczaj bardzo naturalistyczny. Mimo dosadności autor często przemycał głęboki liryzm i pragnienie czułości, co wówczas tworzyło kombinację jedyną w swoim rodzaju.

Wojaczek niejednokrotnie nawiązywał w wierszach do klasyków polskiego romantyzmu, głównie Mickiewicza i Norwida, co także w owym czasie było nietypowe i do dziś stanowi o wyjątkowości jego utworów.

Oprócz poezji Rafała Wojaczka. Mieliśmy również możliwość wysłuchania twórczości naszych uczniów!

Uczennica klasy 1Y - Amelia Rudnik - osobiście zaprezentowała swoje autorskie wiersze pt. Szkiełko, Gdzie oraz Nostalgia.

Natomiast Zuzanna Tatara zaprezentowała dwa anonimowe, autorskie wiersze innego ucznia naszej szkoły.

W wieczorku poezji udział wzięli:

Zofia Sosnowiec
Klaudia Tyrawa
Zuzanna Tatara
Klara Sułek
Amelia Kołodziej
Zuzanna Duda
Jakub Szczygieł
Amelia Rudnik
Szymon Klimek
Karol Sułek
Franciszek Bratownik

Wsparcie techniczne: Eryk Sysło, Maciej Duda, Patryk Kącki, Radosałw Kaczmarczyk

Fotografia: Amelia Duś

Opieka merytoryczna: Marcin Grandys i Kinga Kubas

 

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.