PODZIĘKOWANIE

10.02.2021
PODZIĘKOWANIE      W nietypowych okolicznościach, których wcześniej nikt z nas sobie nie wyobrażał, rozstawaliśmy się z Wami - ubiegłorocznymi absolwentami naszej szkoły. Nietypowe, jak na tę okoliczność były także słowa mojego pożegnania, w których zwracałem uwagę, jak bardzo nieprzewidywalne może być życie i przyszłość. Po pionierskim okresie zdalnego nauczania z niepokojem oczekiwaliśmy wszyscy na wyniki Waszych egzaminów. Byliśmy jednak pełni nadziei i przekonania, że p

PODZIĘKOWANIE

W nietypowych okolicznościach, których wcześniej nikt z nas sobie nie wyobrażał, rozstawaliśmy się z Wami - ubiegłorocznymi absolwentami naszej szkoły. Nietypowe, jak na tę okoliczność były także słowa mojego pożegnania, w których zwracałem uwagę, jak bardzo nieprzewidywalne może być życie i przyszłość. Po pionierskim okresie zdalnego nauczania z niepokojem oczekiwaliśmy wszyscy na wyniki Waszych egzaminów. Byliśmy jednak pełni nadziei i przekonania, że pracowicie wypełniliście czas szkolnej i zdalnej nauki. Kolejny raz los sprawił nam niespodziankę - tym razem miłą, w postaci wyników pięknie zdanej matury i egzaminów zawodowych. Wasz wysiłek i przygotowujących Was do egzaminów nauczycieli zaowocował bardzo dobrymi wynikami, jednymi z najlepszych w obszarze działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Ale to, co stało się kilka dni temu, gdy po raz kolejny „Perspektywy” opublikowały swoje rankingi przerosło nasze oczekiwania (https://2021.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow) Wśród 2075 działających w Polsce techników nasze Technikum nr 1 sklasyfikowano na 46 miejscu w Polsce (8 w Małopolsce), a IV Liceum Ogólnokształcące na miejscu 566 (56 w Małopolsce) wśród 4294 liceów istniejących w naszym kraju. Te najwyższe lokaty naszych szkół, od kiedy sporządzane są takie rankingi, honorowane odpowiednio Złotą i Brązową Tarczą, wszystkim nam sprawiły wielką radość i satysfakcję. Serdecznie dziękuję Wam i Waszym nauczycielom za uzyskane wyniki egzaminów oraz gratuluję sukcesu. Pozostaną po Was już nie tylko szkolne wspomnienia, czy podarowany zestaw mikrofonów, ale także historyczny rezultat, który z pewnością będzie trudny do poprawienia, czy nawet powtórzenia. Wasz sukces pozostanie także ważnym elementem mobilizującym do wzmożonego wysiłku nas nauczycieli oraz Wasze młodsze koleżanki i kolegów szkolnych.

Jeszcze raz dziękuję Wam za to i życzę kolejnych osiągnięć w dorosłym życiu i w zawodowej działalności.

Jan Balicki

P.S. Podziękowanie zamieszczamy z pewnym opóźnieniem, bo w pierwotnym rankingu pominięto sukcesy naszych „olimpijczyków” i ich uwzględnienie zajęło nieco czasu. W najbliższych dniach „Perspektywy” opublikują skorygowane wyniki rankingów.