Symbol języka migowego

08.10.2024

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

08102024b.jpg

„Poznajmy się w bibliotece”

Tak brzmi hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Tradycje tego święta sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. świętujemy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na rolę biblioteki szkolnej jako miejsca wspierającego edukację, rozwój czytelnictwa i kreatywność wśród uczniów.  Obchody dają możliwość pokazania funkcji biblioteki - miejsca, które integruje, ułatwia adaptację w środowisku uczniowskim, pozwala się lepiej poznać i podejmować wspólne aktywności.

Do biblioteki przychodzą uczniowie o dużej kreatywności, pomysłowości, ale także młodzież wrażliwa, o spokojnym usposobieniu, dla której biblioteka bywa „schronieniem”. Biblioteka szkolna to również oaza dla osób, które nie lubią zgiełku przerwy, nie czują się pewnie, a czasem po prostu nie mają z kim spędzić czasu.

W związku z obchodami święta bibliotek szkolnych, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w proponowanych przez bibliotekarzy akcjach czytelniczych, które będą organizowane na terenie naszej placówki.

Organizowane będą takie przedsięwzięcia jak:

• konkurs na logo biblioteki;
  • wyjścia na lekcje biblioteczne do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Wiktora w Bochni;
  • wyjazd na Targi Książki do Krakowa oraz wystawę Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo;
  • program artystyczny- Rok Czesława Miłosza.

Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki”

Stephan King