OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Olimpiada Znajomości Afryki

W dniu 6 grudnia 2021roku odbył się etap szkolny Olimpiady Znajomości Afryki, której organizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - poprzednia nazwa Olimpiada Misyjna. W zmaganiach konkursowych  wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły. Zadania były bardzo trudne. Poniżej jedno z nich:

Soni Alego Bera był wielkim, lecz okrutnym wodzem:

a/ mini-państwa Kano

b/ państwa Kanem- Bornu

c/ państwa Songhajów z Gao.

Znalibyście odpowiedź? Troje naszych uczniów znało!  Chodzi oczywiście o państwo Songhajów z Gao.

Gratuluję uczestnikom dużej wiedzy, nie wszyscy jednak mogą wziąć udział w etapie okręgowym, do którego zakwalifikowały się trzy osoby z najlepszymi wynikami. Są to:

Max Śleziak z kl. 3Jg, Julia Kwiatek z kl. 3MY oraz Gabriela Jacak z kl. 4K.

Kolejne wyzwanie 28 lutego 2022r.

Jeszcze raz wielkie gratulacje!

mgr Roma Florek