ODLOTOWE KLASY 3J I 3Y

6 marca 2024 r. kolejna grupa uczniów naszej szkoły gościła w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Tym razem lotniskową przygodę mieli okazję przeżyć uczniowie z klas 3J oraz 3Y.
Dzięki odlotowym zajęciom prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów, nasza pełna ciekawości młodzież miała okazję zgłębić tajniki lotnictwa oraz przygotować się do niesamowitych podróży samolotem.
Podczas zajęć ”Lotnisko live” uczniowie poznali kluczowe elementy infrastruktury terminalowej oraz podstawowe lotnicze sformułowania w języku angielskim.
Kolejnym wyzwaniem dla naszej młodzieży była ,,Gra terenowa - zawody na lotnisku". Podczas tych zajęć uczniowie, z pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej i kodów QR, dowiedzieli się kto pracuje w terminalu pasażerskim Kraków Airport. Odpowiadając na kolejne pytania poznali zadania pełnione przez poszczególne służby, a także dowiedzieli się dlaczego ich współpraca jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania lotniska.
Pomimo tego, że za oknem było deszczowo i pogoda raczej nie zachęcała do wyjścia na zewnątrz, nasi uczniowie dali radę! Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się swoją wiedzą oraz kreatywnością. Dzięki temu przebrnęli przez wyznaczone im zadania w odlotowym stylu!

Kto wie? Może wśród naszych uczniów są osoby, które za kilka lat staną się częścią branży lotniczej? Może to właśnie lotnictwo okaże się ich pasją i wkrótce zamieni się w wymarzone miejsce pracy?!

Dziękujemy bardzo Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport za miłe przyjęcie oraz możliwość przeżycia tej niezapomnianej lotniskowej przygody!

Organizatorzy i opiekunowie wycieczki:
Pani Joanna Mikulska-Szewczyk
Pani Joanna Pobiedacz-Mucha