MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LINGWISTYCZNY „DUET”

pwszwns.jpg

UWAGA KONKURS !

Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczny „DUET”

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych.

Konkurs jest dwuetapowy.

Etap wewnętrzny – szkolny przeprowadzany będzie 17 grudnia 2021 r.

Etap międzyszkolny (finałowy) - odbędzie się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu:

-7 lutego 2022 r. – część pisemna

-18 lutego 2022 r. – część ustna

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym - obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język niemiecki, francuski lub rosyjski.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie https://pwsz-ns.edu.pl/ijo/wspolpraca/z-otoczeniem-spoleczno-gospodarczym/konkursy

Zgłoszenia do konkursu prosimy kierować do pani Moniki Rozum lub pani Barbary Frasik w terminie do 6 grudnia 2021 r.