Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

04.11.2015
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2
„TAKA JEST KSIĄŻKI MOC”… program z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem  Bibliotek Szkolnych. W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta  zajmuje się  problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to stowarzyszenie w 1999  roku zainicjowało Międz

„TAKA JEST KSIĄŻKI MOC”…

program z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem  Bibliotek Szkolnych. W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta  zajmuje się  problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to stowarzyszenie w 1999  roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone było w czwarty poniedziałek października. Od  czterech lat to świętowanie przedłużyło się do całego  miesiąca. Celem święta  jest  zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W związku z tym świętem w naszej szkole  młodzież z klas I T, II J, II M, II Y przygotowała program artystyczny. Poniżej fotograficzna relacja z uroczystości.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2