MECHANIK ZNÓW NA EUROOWEK

MECHANIK  znów na  Euroweek

Międzygórze, 06.11–10.11.2023

„Do you understand English? Yes, I do!!!”

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w obozie  szkoleniowo-językowym „Euroweek – Szkoła Liderów”. Z ogromną przyjemnością pojechaliśmy do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej.

Specyfika tej formy doskonalenia językowego polega na tym, że zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy z różnych stron świata wyłącznie w języku angielskim. Oznacza to, że trzeba porozumieć się ze wszystkimi, co nie jest wcale, aż tak banalnie proste. Angielski angielskiemu nierówny. Nasi prowadzący pochodzą bowiem z różnych stron świata. Tegoroczni animatorzy reprezentowali takie kraje jak: Włochy, Kolumbia, Polinezja Francuska, Filipiny, Peru, Turcja.

Młodzież rozwijała swoje umiejętności społeczne takie jak przewodzenie i sztuka autoprezentacji, biorąc udział w interaktywnych warsztatach, grach symulacyjnych i praktycznych ćwiczeniach (m.in. Creativity Activities, Public Speaking Exercises, Country Presentations, Group Work Activities ,Team Building Activities, Group Discussions, Talent Development Activities, English Language Communication, Cultural Night).

Dzięki bogatemu programowi oraz wspaniałej atmosferze, 5-dniowy wyjazd zorganizowany przez panią Edytę Kurtykę przy dodatkowej opiece pani Ludmiły Mikołajczyk upłynął bardzo szybko.

Za rok kolejny EUROWEEK – zapraszamy!