MECHANIK W STRASBURGU

11 grudnia uczniowie naszej szkoły wyjechali na pięć dni do Strasburga. W ramach wycieczki zwiedzili Parlament Europejski oraz poznali zasady funkcjonowania pracy europosłów. Mogli także wejść na salę obrad w czasie głosowania i obserwować na żywo pracę posłów oraz 24 tłumaczy.

Uczniowie zwiedzili także stare miasto Strasburg, które w okresie świąt Bożego Narodzenia wyróżnia się pięknie przystrojonymi budynkami oraz imponującym kiermaszem świątecznym. Dodatkowo pływali statkiem wycieczkowym, którego trasa okalała miasto i pozwoliła poznać zaułki Strasburga z innej perspektywy.

Wyjazd był bardzo ciekawy, miał charakter edukacyjny, ale także kulturowy.

Andrzej Pławecki