MECHANIK NA EUROWEEK

29.11.2021
Fotografia przedstawia grupę 49 uczniów z Zespołu Szkoł Nr 1 w Bochni na tle porośniętego lasem wzgórza w scenerii jesiennej. W tle jest widoczny czerwony napis „Śnieżnicki park krajobrazowy”.

Międzygórze, 22.11 – 26.11.2021

MECHANIK na Euroweek

Uczniowie klas I i II Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w kolejnym obozie językowym „Euroweek – Szkoła Liderów”, który odbył się w Międzygórzu w kotlinie Kłodzkiej. Młodzież w trakcie spotkań prowadzonych przez wolontariuszy rozwijała swoje umiejętności językowe i społeczne. W ciągu pięciodniowego pobytu odbyły się zajęcia takie jak: przewodzenie i sztuka autoprezentacji, interaktywne warsztaty, gry symulacyjne i praktyczne ćwiczenia (m.in. Creativity Activities, Public Speaking Exercises, Country Presentations, Activities, English Language Communication, Cultural Night). Uczestnicy obozu angażowali się w warsztaty prowadzone przez animatorów pochodzących z Azerbejdżanu, Albanii, Meksyku, Filipin i Zanzibaru. Oprócz ćwiczeń językowych odbyły się także spotkania międzykulturowe, muzyczne i taneczne, pozwalające na integrację z uczniami z szkół średnich – z Bydgoszczy i Poznania. Dzięki bogatemu programowi oraz wspaniałej atmosferze wyjazd zorganizowany przez panie Edytę Kurtykę, Alinę Czech oraz Katarzynę Stal upłynął bardzo szybko.

mgr Edyta Kurtyka

Opinie kilku uczestników wyjazdu „ Euroweek”:

„Dla nas wcześniej niewyobrażalnym było to, aby w ciągu kilku dni, wśród obcych ludzi zawiązała się prawdziwa nić przyjaźni”.

„Podczas tego obozu zrozumiałam, że tak naprawdę potrafię mówić po angielsku bez stresu”.

„Pyszne posiłki w miłym otoczeniu”

„ Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Poznałem masę wspaniałych ludzi. Przełamałem barierę językową i społeczną. Wolontariusze dali z siebie wszystko i bardzo miło przeżyłem każde wydarzenie. Był to jeden z moich najlepiej spędzonych tygodni w życiu. Mam stąd świetne wspomnienia i czuję, że nigdy ich nie zapomnę. Nauczyciele otoczyli nas troskliwą opieką, aby dla każdego były to jak najlepsze dni”.