MATURZYŚCI ZWIEDZILI MUZEUM I MIEJSCE PAMIĘCI AUSCHWITZ BIRKENAU

21 lutego klasy maturalne zwiedziły Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz Birkenau. Wyjazd ten stał się już tradycją szkoły i od lat jest organizowany w zimowe miesiące. Tym razem do obozu pojechało 6 klas: 4J, 4MY, 4Fg, 4Ig, 4PSg oraz 4Lg.

Dla właściwego zapoznania się z miejscem, które jest symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach, niezbędne było odwiedzenie obu części byłego obozu - zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. Podzieleni na grupy uczniowie, zwiedzili te miejsca pod opieką przewodników, a dzięki ich opowieściom uzupełnili znane od dawna fakty historyczne nowymi informacjami.