MAM ZAWÓD, MAM FAMTAZJĘ

Małopolski konkurs „Mam Zawód. Mam Fantazję” organizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II 2022/2023", którego organizatorem było województwo małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji. W ramach konkursu zostały przeprowadzone zmagania w 9 konkurencjach zawodowych. Uczniowie naszej szkoły stworzyli dwa zespoły w składach:

Nr 1: Piotr Kargul i Krystian Kita – klasa 4E

Nr 2: Kacper Burdak i Karol Sułek – klasa 2V

Pierwszym etapem były eliminacje w dniu 25 stycznia 2023 r. polegające na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej podczas testu on-line. Niestety z przyczyn technicznych (rozłączenie podczas testu) niezależnych od uczestników zespół nr 1 został zdyskwalifikowany.

Uczniowie Kacper i Karol w ramach drugiego etapu - części praktycznej w dniu 9 marca podjęli rywalizację w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie z najlepszymi zespołami z małopolski.

Zadanie konkursowe polegało na:

zamontowanie falownika na ścianie, skrzynki bezpiecznikowej po stronie DC (prądu stałego), podłączeniu zabezpieczeń w skrzynce DC (ogranicznika przepięć, bezpieczników), zamontowaniu skrzynki bezpiecznikowej po stronie AC (prądu przemiennego), podłączeniu zabezpieczeń w skrzynce AC (ogranicznika przepięć, bezpieczników, wyłącznika różnicowoprądowego), montażu tras kablowych (w korytach instalacyjnych) i podpięciu falownika do instalacji.

Mimo, iż rywale byli świetnie przygotowani do konkurencji, to nasz zespół od samego początku skupiał na sobie uwagę Jury, opiekunów i mediów wykonując wszystkie zadania zgodnie z założeniem konkursu. Po 120 minutach zmagań ze sprzętem, brakiem doświadczenia w nowej dziedzinie i stresem, a jednocześnie presją, Karol i Kacper prześcignęli konkurencję ulegając jedynie gospodarzom.

Serdecznie gratulujemy i zgodnie z zapewnieniami Kacpra i Karola czekamy na koleje sukcesy.

Jacek Leszczyński