LISTY POCHWALNE DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

LISTY POCHWALNE DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W BOCHNI

Dnia 17.03.2023 r. zgodnie z dotychczasową tradycją odbyło się

„Uroczyste spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z uczniami wyróżniającymi się w nauce oraz ich rodzicami”.

Na uroczystość zaproszonych zostało 52 uczniów, którzy ciężką pracą doszli do godnych naśladowania wyników.

Pani dyrektor Sylwia Zajt zwracając się do wyróżnionej młodzieży z  gratulacjami i życzeniami nawiązała również do roli nauki w życiu człowieka oraz różnych dziedzin pracy naszej szkoły.

Do gratulacji i życzeń dołączył się także Pan Starosta Bocheński Adam Korta, który wysoko ocenił działalność szkoły.

Listy pochwalne wraz z wyrazami uznania z rąk pani dyrektor Sylwii Zajt i v-ce dyrektorów Romy Florek, Romualda Makarewicza i Dominika Pałki otrzymali:

Liceum Ogólnokształcące:

• Sułek Klara - I MX
  • Duch Marlena, Rudnik Amelia - I Y
  • Tabor Aleksandra, Sitko Julianna, Rajca Wiktoria - II J
  • Kolasiński Szymon - II M
  • Jędryka Kalina, Put Julia, Pyciak Joanna, Więckowska Katarzyna - II Y
  • Czajkowski Beniamin - III My
  • Goryczka Natalia - IV J

Technikum:

• Król Kamil, Węgrzyn Mateusz, Burdak Igor – I F
  • Śmietana Magdalena – I K
  • Miąsko Sebastian – I Z
  • Studziński Krystian, Pawłowski Michał – II F
  • Goczał Oskar – II i
  • Migdał Tomasz, Bukowiec Anna, Gawąd Piotr – II K
  • Sysło Eryk, Burdak Kacper – II V
  • Janiczek Maciej, Maciejowski Krzysztof, Trzaska Dawid – III i
  • Kozioł Patrycja – III K
  • Brożek Wiktoria, Surma Katarzyna, Klima Maksymilian, Widła Wojciech,
  • Wojewoda Łukasz - IV Fg
  • Wątroba Mariusz, Czyż Bartosz, Jodłowski Szymon, Mardeusz Antoni, Łazowski Kornel, Czekaj Oskar, Machaj Kacper, Łazowski Maksym - IV ig
  • Nowak Adam, Szydłowski Gabriel - IV i
  • Płaza Karolina, Flasza Kamila, Stępień Anna - IV Kg
  • Wrona Klaudia - IV Lg
  • Trojan Konrad - IV Ps
  • Zięba Bartosz, Pilch Patryk - IV Tz

Dla niektórych uczniów jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, a zarazem nobilitacja, ale są również kolekcjonerzy listów pochwalnych, którzy co roku powtarzają swój sukces.

Pani dyrektor Sylwia Zajt przypomniała również zebranym, że stypendium Premiera  w tym roku szkolnym otrzymują:

• Czajkowski Beniamin III MY
  • Czyż Bartosz IV ig
  • Zięba Bartosz IV TZ

Stypendium Starosty uzyskali uczniowie:

• Płaza Katarzyna IV KG
  • Goryczka Natalia IV J
  • Goczał Oskar II i
  • Tabor Aleksandra II J
  • Wątroba Mariusz IV ig
  • Janiczek Maciej III i
  • Flasza Kamila IV KG
  • Sitko Julianna II J
  • Baniak Weronika II F
  • Fiołek Gabriela II M
  • Kusion Jakub II F
  • Polek Mateusz IV M

Stypendystami ABJ są:

• Dudek Jan 4Eg
  • Piwowarczyk Damian   4Eg
  • Płaczek Inga  4Eg
  • Szydłowski Szymon 3E
  • Roman Tobiasz 2CE
  • Trojan Piotr 2CE

Stypendium PKP Intercity otrzymują:

• Sysło Eryk II V
  • Maj Marlena III L
  • Holik Gabriela III L
  • Tomala Aleksandra IV L
  • Ignacyk Krystian IV Lg
  • Kaźmierek Mikołaj IV E

Na uroczyste spotkanie zaproszeni zostali także laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierów i Techników Polskich:

1. Cabaj Jakub – w zawodzie technik elektryk
  2. Adamczyk Filip - w zawodzie technik informatyk
  3. Gadzina Łukasz – w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  4. Maciejowski Mateusz – uzyskał wyróżnienie w zawodzie technik mechanik

Wśród wielu dostojnych gości tegorocznej gali znalazł się także  prof. dr hab. inż. MAREK BRZEŻAŃSKI – pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, który w bardzo przystępny sposób przybliżył zebranym temat „Dokąd zmierza motoryzacja ?”

Młodzież miała okazję bliżej poznać człowieka, który ogromne sukcesy zawdzięcza wytężonej pracy. Dorobek naukowy  prelegenta jest puentą i znakomitym przykładem dla ambitnych młodych ludzi.

Dopełnieniem uroczystości był koncert szkolnej orkiestry, który spotkał się z aplauzem zebranych i owacją na stojąco. Na szczególne uznanie za  przygotowanie występu zasługuje Bartosz Tobiasz kl. IV Tz i Filip Frankowicz kl. II V.

Słowa podziękowania Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za zorganizowanie spotkania oraz „za codzienny rodzaj wsparcia i pomocy, który jest rzeczywiście wyjątkowy” w imieniu wyróżnionej młodzieży przekazał Beniamin Czajkowski uczeń kl. III My z najwyższą średnią ocen 5,5.

Wszystkim tegorocznym wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy i życzymy, aby nauka  dawała radość, możliwość wykonywania wspaniałych rzeczy i czerpania z tego satysfakcji.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i dowód na to, że

„SZKOŁA – NIE JEST SPOSOBEM NA PRZEŻYCIE, TO JEST SPOSÓB NA ŻYCIE”

Alicja Rumer