LeYo! radość odkrywcy wraz z książką i aplikacją

pf 1542273349 mini
LeYo! radość odkrywcy wraz z książką i aplikacją 12.10.2018 uczennice i uczniowie z klasy 1my grupa I-sza wraz z nauczycielkami języka niemieckiego panią mgr Aliną Mirek i panią mgr Moniką Rozum udali się do Instytutu Goethego w Krakowie na zajęcia języka niemieckiego w nowej i ciekawej formie, które odbyły się przy pomocy „mówiącej” książkiLeYo-książki, został

LeYo! radość odkrywcy wraz z książką i aplikacją

LeYo-książki, zostały opracowane i wydane przez wydawnictwo Carlsen i łączą one tradycyjną książkę ze smartfonem lub tabletem. By móc użyć LeYo-książki potrzebny jest tablet z odpowiednią aplikacją. Oprogramowanie identyfikuje obraz i na ekranie pojawia się strona z książki. W zależności od wybranej funkcji można np. słuchać odgłosy lub muzykę, oglądnąć dalsze strony, zrobić quiz lub zabawę.
W tej koncepcji książki łączą się historie, świat odgłosów, przekaz wiedzy i gry. Książka jest przy tym zawsze punktem wyjścia, bez którego aplikacja rozszerzona rzeczywistość nie funkcjonowałaby.
W ramach LeYo-Workshop lektor Instytutu Goethego pani mgr Beata Hadasz zaoferowała naszym uczennicom i uczniom naukę języka niemieckiego powiązaną z zabawą.
Jakie zadania rozwiązywali nasi uczniowie – zobaczcie sami na załączonych zdjęciach
J Po wykonaniu zadań uczniowie mogli pracować z książką, ipadem i aplikacją słuchając nazw krótkich informacji o danym kontynencie, państwie, mieście lub muzyki, odgłosów.
Jest to intensywne spotkanie z językiem niemieckim połączone z ruchem i świetną zabawą. Przekonajcie się sami o tym oglądając załączone zdjęcia

Uczniowie nie tylko mają możliwość posługiwania się językiem niemieckim, lecz również w przyjemny sposób poznają słownictwo z różnych zakresów tematycznych.
LeYo Workshop przeznaczony jest dla uczniów z wszystkich typów szkół. Warsztaty prowadzone są dla grup maks. 16 uczniów w języku niemieckim i trwają 45 godziny.
Uczniowie i uczennice zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia.
Planujemy już kolejny wyjazd – wyjazd wiosenny

mgr Alina Mirek

pf 1542273349 mini