LEKCJA CZYTANIA

Dnia 25 listopada grupa uczniów z klasy 3J, 4TZ oraz 4K wzięła udział w spotkaniu z krytykiem literatury niemieckiej w Goethe Institut Krakau. Była to wspaniała okazja do dyskusji na temat obecnej sytuacji politycznej oraz ekonomicznej w nawiązaniu do dzieła Bertolta Brechta pt. "Losy uchodźców". Konferencję moderował krytyk literacki, filolog, tłumacz oraz redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego - pan Grzegorz Jankowicz.

W czasie warsztatów uczniowie odnieśli się w swoich wypowiedziach do istoty człowieczeństwa, systemu wartości, emocji, wykształcenia oraz światopoglądu dwóch głównych bohaterów utworu pt. "Losy uchodźców" oraz doszukiwali się analogii do bieżącej sytuacji w kraju, jak i za granicą.

„Lekcja Czytania” współorganizowana przez Goethe Insitut w Krakowie jest akcją społeczną Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach niemieckich pisarek i pisarzy.

mgr Agnieszka Stańdo