KONKURS WIEDZY O SEJMIE RP

18.06.2022

14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się "Konkurs wiedzy o Sejmie RP". Został on zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz z inicjatywy posła na Sejm RP Stanisława Bukowca, przedstawiciela Bocheńszczyzny.

Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o polskim parlamentaryzmie.

W naszej szkole eliminacje do konkursu odbyły się 30 maja. Spośród 17 osób, wyłoniono 10 reprezentantów do etapu finałowego.

Finał konkursu poprzedził wykład na temat architektury sejmowej oraz trybu ustawodawczego, który prowadzili przedstawiciele Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu.

Test konkursowy składał się z 30 pytań zamkniętych. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 20 minut.

W finale wzięło udział 49 uczniów, a do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. I i III miejsce zajęli uczniowie I LO w Bochni, na II miejscu uplasowała się przedstawicielka LO w Dąbrowie Tarnowskiej,

Uczniowie naszej szkoły godnie ją reprezentowali. Naszemu przedstawicielowi, uczniowi kl. 2MY, Beniaminowi Czajkowskiemu zabrakło odrobiny szczęścia, gdyż znalazł się tuż poza podium, na IV miejscu. Organizatorzy stwierdzili, że "poziom konkursu był ponadprzeciętny ", gdyż rzadko się zdarzały finałowe dogrywki.

W nagrodę wszyscy uczestnicy ostatniego etapu, we wrześniu 2022 r. pojadą na wycieczkę do Warszawy i będą mieli możliwość zobaczenia od środka, jak funkcjonuje Sejm. Wyjazd zostanie zorganizowany i ufundowany przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Stanisława Bukowca.