Konkurs Weltsprachen ABITUR - 26 października 2017r.

07.11.2017
Konkurs Weltsprachen ABITUR             W dniu 26.10.2017 w naszej szkole odbył się konkurs Weltsprachen ABITUR, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2 j grupa II-ga. Konkurs polega na rozwiązaniu przez uczniów testu obejmującego 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego: słownictwa zwrotów czytania ze zrozumieniem komunikacji gramatyki. Testy dla poszczególnych klas charakteryzuje

Konkurs Weltsprachen ABITUR

• słownictwa
  • zwrotów
  • czytania ze zrozumieniem
  • komunikacji
  • gramatyki.

Testy dla poszczególnych klas charakteryzuje rosnący stopień trudności odwzorowujący zwiększający się poziom umiejętności uczniów.

Forma współzawodnictwa pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne i stanowi doskonałe zewnętrzne źródło weryfikacji poziomu wiedzy uczniów.

Nagrody w konkursie

Uczniowie, którzy w konkursie zdobędą największą liczbę punktów organizator uhonoruje nagrodami książkowymi ora z dyplomami laureata. Ponadto:

• każdy z uczestników konkursu, niezależnie od wyniku, otrzyma imienny dyplom uczestnictwa
  • każdy z uczestników konkursu, niezależnie od wyniku, otrzyma zestaw trzech zakładek edukacyjnych
  • każdy nauczyciel - koordynator otrzyma imienny certyfikat koordynatora
  • każdy nauczyciel - koordynator, który w ciągu roku szkolnego zgłosi co najmniej 100 uczestników (zgłoszenia z różnych edycji i klas łączą się) otrzyma atrakcyjną pozycję książkową (do wyboru z zaproponowanej listy książek)
  • każda szkoła otrzyma certyfikat uczestnictwa w konkursie
  • biblioteka szkoły zgłaszającej więcej niż 50 uczniów otrzyma atrakcyjną pozycję książkową (zgłoszenia konkursów różnych klas sumują się).

Teraz czekamy cierpliwie na ogłoszenie wyników, które nastąpi w dniu 15.12.2017.

Alina Mirek