Konkurs Młody Innowator

26.11.2015
innowator
OGÓLNOPOLSKI KONKURS SZKOLNY MŁODY INNOWATOR IX edycja 2015/2016 Tytuł roboczy: „Mamy pomysł na produkt przyszłości”   Cel konkursu Rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u dzieci i młodzieży. Konkurs spełnia ważny aspekt wychowawczy – uczy pracy zespołowej od pomysłu do realizacji. Udział w Konkursie daje uczniom szansę osiągnięcia pierwszego pow

OGÓLNOPOLSKI KONKURS SZKOLNY

MŁODY INNOWATOR

innowator

IX edycja 2015/2016

Tytuł roboczy: „Mamy pomysł na produkt przyszłości”

Cel konkursu

Rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u dzieci i młodzieży. Konkurs spełnia ważny aspekt wychowawczy – uczy pracy zespołowej od pomysłu do realizacji. Udział w Konkursie daje uczniom szansę osiągnięcia pierwszego poważnego sukcesu. Laureaci Konkursu otrzymują nagrody rzeczowe. Najlepsze prace są przedstawiane na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków. Tematem innowacyjnego projektu jest dowolne rozwiązanie techniczne. Rozwiązanie to może być udoskonaleniem już istniejącego produktu lub nowym oryginalnym pomysłem. Zaleca się, aby projekt był jak najprostszy w myśl reguły „Im prostsze tym lepsze”.

Adresaci konkursu: uczniowie szkół podstawowych (kl. IV, V, VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Konkurs przebiega w trzech etapach:

Etap I – eliminacje szkolne do 1 marca 2016

Etap II – eliminacje okręgowe do 31 marca 2016

Etap III – eliminacje ogólnopolskie do 10 maja 2016 Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom - pierwsza dekada czerwca 2016 r.

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU, FORMULARZ ZGŁOSZENIA, WSKAZÓWKI DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU ze strony LINK

Kontakt: e-mail:ewa.lukasik@not.org.pl; tel. 22 336-12-81

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

Towarzystwo Kultury Technicznej