KONKURS JĘZYKOWY ENGLISH PROVERBS AND SAYINGS

21.02.2020
KONKURS JĘZYKOWY ENGLISH PROVERBS AND SAYINGS Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie językowym sprawdzającym znajomośćangielskich przysłów i powiedzeń.   ZASADY KONKURSU: Uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w konkursie zobowiązani są zgłosić swój udział u nauczycieli uczących ich języka angielskiego lub bezpośrednio u organizatorów konkursu do dnia 28 lutego, 2020. Po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie, każdy uczeń otrzyma listę liczącą łącznie 100

KONKURS JĘZYKOWY

ENGLISH PROVERBS AND SAYINGS

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału
w konkursie językowym sprawdzającym znajomość
angielskich przysłów i powiedzeń.

ZASADY KONKURSU:

Po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie, każdy uczeń otrzyma listę liczącą łącznie 100 przysłów i powiedzeń w języku angielskim. Zadaniem uczniów będzie przetłumaczyć na własną rękę przysłowia i powiedzenia na język polski oraz przyswoić ich znajomość celem przygotowania się do konkursu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie pisemnej. Czas trwania konkursu: 60 minut.

Znajomość przysłów i powiedzeń będzie sprawdzana w zadaniach typu: test wyboru, uzupełnianie luk, tłumaczenie, dobieranie, itp.

Konkurs zostanie przeprowadzony w świetlicy szkolnej w pierwszej połowie kwietnia. Konkretna data zostanie podana na dwa tygodnie przed konkursem.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej naszej szkoły oraz na facebooku.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy konkursu:

mgr Joanna Mikulska-Szewczyk

mgr Barbara Frasik

Cele konkursu:

- wzbogacenie słownictwa o przysłowia i powiedzenia w języku angielskim,

- popularyzacja oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów językowych krajów anglojęzycznych,

- kształtowanie postawy tolerancji wobec mieszkańców innych krajów, ich kultury i języka,

- poszerzanie umiejętności językowych młodzieży,

- rozwijanie umiejętności korzystania z zasobów internetowych do wzbogacania wiedzy językowej,

- inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej,

- promowanie szlachetnego współzawodnictwa,

- umacnianie wiary we własne siły,

- wykrywanie talentów językowych wśród młodzieży.

Lista przysłów i powiedzeń w języku angielskim dostępna tutaj