Symbol języka migowego

KOLEJNY UNIWERSYTECKI AKCENT W MECHANIKU!

04.10.2024

Kolejny uniwersytecki akcent w Mechaniku!
Coś, czego dawno nie było... wykład w języku angielskim.

W miniony czwartek wzięły w nim udział klasy: 2MJ, 3J, 4J, 4Y i tak profesjonalnie zakończyła się tegoroczna edycja obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Wykład pt. "Who are (Native) Americans - Language, Culture and Sensitivity" wygłosił dr Marek Liszka, zastępca Dyrektora Instytutu Neofilologii ds. Studenckich z Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, był dla uczniów świetną okazją do zdobycia nieszablonowej wiedzy na temat pierwszych rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, ich pochodzenia, języka, kultury i rozwoju cywilizacji.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy dr Markowi Liszce za poświęcony czas, przedstawienie naszym uczniom oferty edukacyjnej Uniwersytetu Ignatianum oraz życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w nowym roku akademickim.

Pani Agnieszka Stańdo
Pani Karolina Tomaśko