KARTKA ZA KARTKĘ

Od 4 do 8 grudnia 2023 r. uczestniczyłam razem z moimi uczennicami i uczniami z klas: 1 MJ gr. II, 3 Y gr. I, 1 L gr. II, 2 E gr. I, 2 K gr. I, 2 L gr. I, 2 PC gr. I, 2 S gr. I 2 Z gr. I, 3 I gr. I, 3 K gr. I, 3 L gr. I, 3 PS gr. II, 4 E gr. II w projekcie KARTKA ZA KARTKĘ, którego celem jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami w języku niemieckim.

Projekt zainicjowała Pani Małgorzata Dracz - nauczycielka języka niemieckiego ze Zgorzelca. Inicjatywa polega na wysłaniu kartki z życzeniami świątecznymi od jednej szkoły dla innej szkoły.

W tym fantastycznym projekcie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z całej Polski.

Na lekcje języka niemieckiego „wkroczyły” zatem kolorowe kredki, pisaki oraz ozdobne taśmy klejące. Dzięki nim młodzież stworzyła kreatywne kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku niemieckim.

Był to zatem pretekst, aby wspólnie powtórzyć słownictwo związane z Bożym Narodzeniem.

Kartki wysłaliśmy do takich miast, miasteczek i wsi jak: Solec Kujawski, Szczecinek, Łódź, Pogwizdów, Proszówki, Krotoszyny, Płowęż, Ostrówek, Bytom, Dzierżoniów, Wodzisław, Grzmiąca, Zabrze, Kłodzko, Torzym, Gądków Wielki, Nekla, Targowa Górka, Brzeg Dolny, Jodłowa, Ząbkowice Śląskie, Bielsk, Zgorzelec, Kutno, Rybno, Ożarów Mazowiecki, Płock, Janowo, Pułtusk, Sierakowice, Bielice, Brzeźnica

Lekcje języka niemieckiego zostały więc wzbogacone o elementy plastyczne, które sprawiły wiele radości moim uczennicom i uczniom:-)

Nasza szkoła także otrzymała już w ramach tego projektu kartki z życzeniami z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które prezentujemy na tablicy korkowej w sali 11.

mgr Alina Czech