KACPER BUCZAK LAUREATEM IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LINGWISTYCZNEGO DUET 2024

KACPER BUCZAK LAUREATEM

IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LINGWISTYCZNEGO DUET 2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kacper Buczak - uczeń klasy 2F zajął I miejsce w IV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LINGWISTYCZNYM DUET 2024, zdobywając tym samym tytuł laureata.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym był język angielski. Drugim językiem do wyboru był język francuski, hiszpański, niemiecki lub rosyjski. Kacper wybrał niemiecki.

Konkurs składał się z kilku etapów.

I etap wewnątrzszkolny odbył się 11 stycznia 2024 r.

II etap międzyszkolny odbył się w siedzibie Wydziału Nauk Humanistycznych w Nowym Sączu.(8 lutego 2024 r. - część pisemna oraz 8 marca 2024 r. część ustna)

Na wszystkich etapach Kacper wykazał się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami językowymi.

Serdecznie gratulujemy ! ! !

Monika Rozum
Karolina Tomaśko