Jubileusz 125-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1

19.10.2015
Jubileusz 125-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1 2
Święto Edukacji Narodowej - Jubileusz 125-lecia istnienia Mechanika   Dnia 14 października  2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej jak również z okazji jubileuszu 125-lecia istnienia naszej szkoły.   Podczas części oficjalnej uroczystości dyrektor Jan Balicki przedstawił historię Zespołu Szkół Nr 1, którą uzupeł
Święto Edukacji Narodowej - Jubileusz 125-lecia istnienia Mechanika

Podczas części oficjalnej uroczystości dyrektor Jan Balicki przedstawił historię Zespołu Szkół Nr 1, którą uzupełnił były wicedyrektor szkoły Aleksander Kiedik. Korzenie szkoły sięgają  roku 1980 kiedy w Bochni utworzono Szkołę Przemysłowo Uzupełniającą  kształcącą głównie w godzinach wieczornych w zakresie wiedzy teoretycznej. W roku 1918  samorząd w Bochni otworzył szkolnictwo zawodowe, organizując Szkołę Przemysłową Uzupełniającą dla młodzieży pracującej w przemyśle, rzemiośle i handlu. Szkoła kształciła młodzież przez okres trzech lat. Po zakończeniu II Wojny Światowej wznowiona została nauka w Szkole Dokształcającej Zawodowo która w późniejszych latach została przekształcona w Publiczną Średnią Szkołę Zawodową (przeniesioną do pokoszarowego budynku przy ul. Krakowskiej, obecnie znajduje się tam Zespół Szkół Nr 3). 46 lat temu został oddany do użytku nowy kompleks mieszczący się przy ulicy E. Windakiewicza w którym szkoła funkcjonuje do dziś.

Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych, zostały również wręczone nagrody Dyrektora dla nauczycieli wyróżniających się w swojej pracy. Przedstawiony został program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Jubileusz 125-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1 2
djmedia:8
Autorem zdjęć jest Dawid Piotrowicz z klasy 4I.
Autorami filmów są uczniowie: Paweł Polowiec i Krzysztof Szczygieł z klasy 4I.