Informacje o Konkursach dla Gimnazjalistów

09.05.2017
banerinfmat 01
  KONKURS MATEMATYCZNY Szanowni Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych oraz Nauczyciele Matematyki Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas II i III Szkół Gimnazjalnych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się 30 maja 2017 r. o godzinie 9:00 w budynku szkoły przy ul. Windakiewicza 23.  Zgłosze

banerinfmat 01

KONKURS MATEMATYCZNY

Szanowni Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych oraz Nauczyciele Matematyki

do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznymktóry odbędzie się 30 maja 2017 r. o godzinie 9:00 w budynku szkoły przy ul. Windakiewicza 23.

Zgłoszenia uczestników (maksymalnie 5 uczniów ze szkoły) prosimy kierować na adres mailowy: w.gosia.18@wp.pl najpóźniej do dnia 27 maja 2017 roku.

Prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia zgłoszenia udziału w konkursie, które zostanie wysłane do szkół zaraz po zgłoszeniu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!!

Regulamin konkursu i zakres materiału

Cele konkursu:

- rozwijanie   zainteresowań matematycznych  uczniów i motywowanie  ich do

poszerzania swojej wiedzy,

- mobilizowanie  uczniów do  samodzielnej   i systematycznej   pracy,

- popularyzacja  nietypowych  zadań i umożliwienie  uczniom wykazanie  się wiedzą
  matematyczną.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu są nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.
  2. W konkursie mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie klas II i III Gimnazjum.
  3. Konkurs będzie się odbywał w dwóch etapach: eliminacje szkolne i finał.
  4. Etap I szkolny jest organizowany przez nauczycieli matematyki uczących w danej szkole i ma na celu wyłonienie najlepszych uczniów.
  5. Etap II międzyszkolny jest przygotowany przez nauczycieli matematyki ZS nr 1 w Bochni

Harmonogram konkursu:

-  do 27 maja 2017 r. przeprowadzenie eliminacji szkolnych i przesłanie na adres  w.gosia.18@wp.pl listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału,

-  30 maja 2017 r.finał konkursu.

I etap konkursu.

Nauczyciele uczący w klasach II i III na szczeblu swojej szkoły przeprowadzają eliminacje wstępne i kwalifikują maksymalnie 5 uczniów.

II etap konkursu.

Ten etap konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Finał konkursu zostanie przeprowadzony w dniu 30 maja 2017 roku, o godzinie 9:00.
Czas na rozwiązanie zadań konkursowych: 60 minut.

Punktacja zostanie określona przez komisję konkursową.

Zakres materiału:

1. Działania w zbiorze liczb rzeczywistych.
  2. Działania na potęgach.
  3. Obliczenia procentowe.
  4. Równania i układy równań.
  5. Trójkąty prostokątne i twierdzenie Pitagorasa.
  6. Pola figur płaskich.
  7. Wielościany.

V KONKURS INFORMATYCZNY

Zapraszamy uczniów gimnazjum zainteresowanych V edycją Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów do udziału w konkursie.

Strona konkursowa www.zs1.bochnia.pl/konkurs

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 maja 2017 r. (poniedziałek) do godz. 15:00
na adres konkurs@zs1.bochnia.pl

Etap konkursowy