Symbol języka migowego

GRA MIEJSKA - Z POTRZEBY SERCA

19.11.2018
gra miejska
GRA MIEJSKA - Z POTRZEBY SERCA W piątek, 16 listopada 2018 r. odbyła się gra terenowa Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej oparta między innymi na materiałach wystawy pod tym samym tytułem przygotowanej przez bocheński oddział Archiwum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy gryprzenieśli się w czasie w okres I wojny światowej i w ramach wykonywanych zadań musieli miedzy innymi: zgłosić się na ochotnika do f

GRA MIEJSKA - Z POTRZEBY SERCA

W piątek, 16 listopada 2018 r. odbyła się gra terenowa Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej oparta między innymi na materiałach wystawy pod tym samym tytułem przygotowanej przez bocheński oddział Archiwum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy gryprzenieśli się w czasie w okres I wojny światowej i w ramach wykonywanych zadań musieli miedzy innymi: zgłosić się na ochotnika do formowanych Legionów, przenieść list do rannego żołnierza przebywającego w szpitalu miejskim, sporządzić spis zniszczeń dokonanych przez wojsko rosyjskie w budynku Gimnazjum czy odebrać przysięgę na wierność Polskiej Komisji Likwidacyjnej od żołnierzy stacjonujących w koszarach w Bochni. W grze wzięło udział 8 drużyn: PSP Nr 2, PSP Nr 7, I LO, II LO, ZS NR 1, ZS Nr 2, ZS Nr 3 oraz CKUiZ w Łapanowie. W niełatwych zmaganiach z historią i niesprzyjająca pogodą najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni w składzie: Agnieszka Stańdo, Andżelika Mróz, Anna Opoka i Michał Marszałek, drugie miejsce zajął zespół Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w składzie: Oliwia Zwierniak, Aleksandra Ryncarz, Maciej Wójcik i Michał Lipold a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w składzie: Jakub Sosin, Jakub Mytnik, Szczepan Pająk i Filip Tomala. Gratulujemy.

Organizatorem gry był Zespół Szkół Nr 1 w Bochni wraz z Archiwum Narodowym w Krakowie Oddział w Bochni we współpracy z Kopalnią Soli Bochnia, Wydziałem Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni, Wydziałem Promocji Urzędu Miasta w Bochni, Miejskim Domem Kultury w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, Zespołem Szkół Nr 3 w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Najemnicy Bocheńscy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i przeprowadzenia gry.

mgr Marcin Kwiatek

gra miejska

 

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.