Godzina Kodowania - globalna akcja w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów

08.12.2015
logocomputerscience

logocomputerscience

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.

Cieszy również popularność tej inicjatywy w Polsce. Według danych zebranych przez organizatorów, 298 572 uczestników z Polski wzięło udział w 494 956 sesjach w ostatnich 12 miesiącach Godziny Kodowania! W poszczególnych miesiącach, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych, Polska plasowała się na miejscach 10-16 w rankingu liczby sesji i uczestników wśród ok. 200 krajów uczestniczących w tej inicjatywie. W szczególności w grudniu 2014, 80 535 uczestników z Polski (12 miejsce wśród krajów) wzięło udział w 127 455 sesjach (10 miejsce wśród krajów). Postarajmy się, by pobić ten rekord w tym miesiącu.

W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 7-13 Grudnia, 2015.

Uwaga: W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Możliwe są również zajęcia bez komputerów (ang. unplugged).

Na stronie Godziny Kodowania 2015 obejrzyj wideo, a nieco niżej na tej stronie możesz zobaczyć, jak popularna jest ta inicjatywa w świecie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Ponad sto milionów uczniów wypróbowało już GODZINĘ KODOWANIA

stats map