FUNDUSZOWA ESSA

Co to jest Unia Europejska? Jakie kraje należą do Unii? Czym zajmują się unijni komisarze?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznali dziś uczestnicy lekcji europejskich w ramach konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich „Funduszowa Essa”.

Klasa 1 I oraz 2 F wysłuchały wykładu oraz wzięły udział w konkursie , który wyłonił trzech zwycięzców. To właśnie oni będą reprezentować nasz powiat w Wieliczce, gdzie na luty zaplanowano finałowy etap.

Serdeczne gratulacje dla uczniów: Piotra Jagielskiego (1 miejsce), Juliana Fudeli (2 miejsce) , Nikodema Sowy (3 miejsce ).

Zajęcia były prowadzone przez Panią Anetę Foryś- specjalistkę ds. Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, która odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie Pani Anny Brdej.