First Step To Fields Medal - konkurs matematyczny

08.12.2015
  First Step To Fields Medal   Konkurs ten ma na celu przede wszystkim inspirowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się matematyką jako narzędziem do opisania zjawisk dnia codziennego i stosowania jej w rozwiązywaniu praktycznych problemów i zagadnień. Poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy motywuje on uczniów do bardzo do

First Step To Fields Medal

Konkurs ten ma na celu przede wszystkim inspirowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się matematyką jako narzędziem do opisania zjawisk dnia codziennego i stosowania jej w rozwiązywaniu praktycznych problemów i zagadnień. Poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy motywuje on uczniów do bardzo dobrego przygotowania się do egzaminu dojrzałości. Niech udział w tym konkursie będzie dla wszystkich uczestników pierwszym krokiem na drodze do studiów matematycznych.

Cały konkurs składa się z 5 sesji konkursowych odbywających się za pośrednictwem Internetu oraz finału, który odbędzie się w warunkach kontrolowanej samodzielności.