FINAŁ WOJEWÓDZKI XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

Finał wojewódzki XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowywch
11 maja 2024 r. w tarnowskim Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego odbył się finał wojewódzki XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół z terenu województwa małopolskiego, w tym także uczniowie naszej szkoły, z klasy III A oraz III PS: Kacper Grabias, Łukasz Krzywda, Wojciech Jankowicz.
Konkurencja była spora – wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.
Zawody polegały na:
a) rozwiązaniu testu pisemnego ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
b) jazdy sprawnościowej motorowerem po wyznaczonym torze,
c) jazdy sprawnościowej samochodem po wyznaczonym torze,
d) przygotowania pojazdu do jazdy – wykryciu usterek,
e) pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Sędzia główny, Pan Zbigniew Kogut - członek Komisji BRD oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.
Ostatecznie najlepszym z naszych uczniów okazał się Łukasz Krzywda, który zajął indywidualnie 10 miejsce.
Opiekun Pan Marek Pasula