FINAŁ VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLIGRAFICZNEGO

Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2024 roku w Warszawie odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, organizowany przez Wydział Mechaniczny Technologiczny i Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej.

Ogółem w konkursie wzięło udział 931 uczniów z 59 szkół i szesnastu województw z całej Polski. Po dwóch etapach on-line wyłoniono grupę 76 osób z 26 szkół i jedenastu województw, które zaproszono na rozgrywkę finałową do Warszawy. Województwo Małopolskie reprezentowało dwóch uczniów. Jednym z nich był uczeń klasy 3K w Zespole Szkół Nr 1 Tomasz Migdał, którego opiekunem dydaktycznym jest pani Ludmiła Mikołajczyk.

Wszyscy uczestnicy pisali test, a następnie, pod opieką studentów i doktorantów, zwiedzali laboratoria Zakładu Technologii Poligraficznych, w których kształcą się przyszli mistrzowie poligrafii. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań.

Ludmiła Mikołajczyk