Symbol języka migowego

DZIEŃ PAPIESKI W MECHANIKU

17.10.2024
Jan Paweł II – Wielki Polak
16 października mieliśmy okazję świętować w naszej szkole dzień papieski. Jest to ważna uroczystość, upamiętniająca wielkiego Polaka jakim niewątpliwie był Jan Paweł II. Podczas krótkiej, lecz treściwej akademii uczniowie klas 1J i 2Y przybliżyli życie papieża, przypominając jego dzieciństwo, młodość oraz posługę jako głowy Kościoła Katolickiego. Mogliśmy usłyszeć również deklamację uroczystych wierszy, fragmenty słynnych wypowiedzi Jana Pawła II jak i porywające serce piosenki o tematyce religijnej - między innymi ulubiony utwór papieża - Barkę.
Program z zaciekawieniem obejrzeli uczniowie klas 2Y, 5R, 2A, 5F i 2V.
Obowiązkiem spoczywającym na naszych barkach jest upamiętnienie wielkich postaci historycznych naszej ojczyzny, do których z pewnością zalicza się święty Polak, wciąż obecny w sercach i pamięci wielu z nas.