MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LOGISTYKI

15 kwietnia uznawany jest za Międzynarodowy Dzień Logistyki. Został on ustanowiony, by uczcić ważną rolę, jaką branża logistyczna odgrywa zarówno w naszych krajowych, jak i globalnych gospodarkach.

W tym roku postanowiliśmy uczcić go wyjątkowo. Zorganizowaliśmy „Dni Logistyki w Mechaniku”, które zbiegły się z dziesiątą rocznicą uruchomienia kierunku Technik Logistyk w ZS Nr 1.

Pierwszego dnia można było wysłuchać wykładu prof. dr hab. inż. Marka Karkuli

zatytułowanego:Logistyka 4.0 - modelowanie, symulacje i optymalizacja procesów logistycznych”, później natomiast miały miejsce rozgrywki logistyczne.

Drugiego dnia dla ponad 130 logistyków zorganizowano rajd – tzw. zajęcia plenerowe.

Imprezę rozpoczęliśmy od konkurencji sprawnościowych na terenie szkoły, następnie udaliśmy się szlakiem do domku Myśliwskiego Koła Łowieckiego „Łoś” w Bochni – Pogwizdowie.

Program przewidywał min.: grę terenową, konkursy, grę w piłkę nożną oraz ognisko dla uczniów.

Wyzwania gry terenowej sprawiły, że uczestnicy chętnie z niej korzystali, zwłaszcza z atrakcji zręcznościowych, ruchowych, odprężających, ale także intensywnych umysłowych wyzwań. Pojawiły się również zadania związane z Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

Dzień Ziemi to wydarzenie mające na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Impreza była dofinansowana przez Radę Rodziców, Przedsiębiorstwo Zasada Trans Spedition, Firmę Bielak Wojciech z Łapczycy, oraz Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o.