DUALNY TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI PO RAZ DRUGI

09.07.2022

Od 1 września 2022 r. w ZS Nr 1 w Bochni rozpocznie naukę w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji w systemie dualnym kolejna grupa uczniów. W szkole odbywać się będzie kształcenie teoretyczne i ogólnokształcące, a kształcenie praktyczne, czyli praktyczna nauka zawodu prowadzone będzie nie w szkole, ale w czterech zakładach branży chłodniczej na terenie powiatu bocheńskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało w siedzibie szkoły 27 czerwca przez przedstawicieli firm Bolarus S.A., CEBEA, Igloo oraz MAWI, przedstawicieli reprezentujących Starostwo Powiatowe oraz dyrektora ZS Nr 1. Kształcenie w  zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji jest jedynym zawodem w powiecie bocheńskim, które funkcjonuje w systemie dualnym. Dzięki temu uczniowie lepiej poznają rzeczywiste warunki pracy oraz tajniki zawodu i szybciej przygotowują się do pracy zawodowej.

Podpisane porozumienie określa zadania firm, szkoły i starostwa, sposób finansowania elementów kształcenia. Zawiera także informacje o możliwości fundowania stypendium dla wyróżniających się uczniów.

Więcej informacji w artykule https://bochnianin.pl/59547/uczniowie-mechanika-szlifuja-wiedze-w-firmach-chlodniczych/