DRZEWO DLA KLIMATU

Pod takim tytułem w Zespole Szkół Nr1 im. Stanisława Staszica w Bochni w dniu 13. 04. 2023r. odbył się interdyscyplinarny quiz dla wszystkich szkół średnich z powiatu bocheńskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem starosty bocheńskiego - pana Adama Korty. Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy dotyczącej pielęgnacji, wzrostu i sadzenia drzew, a także roli drzew w życiu człowieka oraz ich wpływu na klimat i środowisko.

Podczas turnieju wykorzystano technologię Quizspotter, która angażuje widzów i osoby rywalizujące. Quiz składał się z 21 pytań, za które zawodnicy mogli uzyskać maksymalnie 100 punktów. Na udzielenie odpowiedzi drużyny miały 30 sekund, przy czym ilość punktów malała z każdą sekundą do zera. Za błędne odpowiedzi gracze uzyskiwali 100 punktów ujemnych. Widzowie na dużym ekranie mogli śledzić postępy swojej drużyny oraz bieżące wyniki rywalizacji.

Turniej zwyciężyli uczniowie  reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Drugie miejsce przypadło przedstawicielom Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni. Na trzecim miejscu uplasowała się młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

Zespół Szkół Nr 1 Stanisława Staszica w Bochni reprezentowały:

Bratek Natalia -3J

Irmina Biernat -1 MX

Emilia Zelek -1 MX

Amelia Pająk-1 MX

Dziękujemy uczennicom za udział oraz godne reprezentowanie szkoły.  Chociaż nie udało się zająć miejsca na podium to pamiętajmy o słowach św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

mgr Beata Stochel