07.03.2016
Chłopska Szkoła Biznesu - rozgrywki zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie 2
"Chłopska Szkoła Biznesu"   W miniony poniedziałek uczniowie klasy menedżerskiej wzięli udział w rozgrywkach „Chłopskiej Szkoły Biznesu” zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Gra "Chłopska Szkoła Biznesu" to interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomagające zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne, uczące postaw

"Chłopska Szkoła Biznesu"

Gra "Chłopska Szkoła Biznesu" to interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne pomagające zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwija kompetencje społeczne, uczące postaw przedsiębiorczych. Uczestnicy zakładają spółki i mają możliwość wykazania się nie tylko biznesowymi cechami, ale również mogą zaistnieć jako fundatorzy dóbr dla społeczności lokalnej np.: domów dziecka, klubów sportowych czy dofinansować straż pożarną.

Uczniowie mięli możliwość zaznajomić się  z tematyką przedsiębiorczości społecznej oraz poznać  możliwości jakie stwarza sektor ekonomii społecznej, w kontekście przyszłej kariery zawodowej.

Najlepszy zysk wypracowała spółka Pauliny Fitrzyk i Alicji Wojciechowskiej i to właśnie dziewczyny będą  reprezentować naszą szkołę podczas małopolskiego finału w kwietniu 2016r.

mgr S. Zajt