CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD ORAZ JASEŁKA

„Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj Cud...”

19 grudnia zapłonęły dobrocią i wrażliwością wszystkie serca w Mechaniku. Odbył się bowiem już po raz szósty Charytatywny Koncert Kolęd, podczas którego zbierano fundusze na rehabilitację Jakuba Jakubowskiego - absolwenta  szkoły oraz Filipka Tabora. Dzięki otwartości serc naszych uczniów oraz zaproszonych gości udało się zebrać rekordową kwotę 13 300 zł.

Przed tysięczną publicznością wystąpili uczniowie ZS Nr 1 oraz podopieczni Fundacji Wspieranie Kultury "Młode talenty".

Skład szkolnego zespołu:

wokal: Klaudia Tyrawa, Joanna Suder, Dawid Piekarz, Amelia Kołodziej, Martyna Stochel, gościnnie Julianna Sitko z Fundacji "Młodych talentów"

chórki: Martyna Rogowska

perkusjonalia: Dominika Wojas

perkusja: Monika Węglarz

pianino: Dawid Piekarz

gitara elektryczna: Maja Wilkosz

gitara basowa: Maciej Styczeń

gitara akustyczna: Martyna Ertelt, Piotr Jagielski

saksofon: Arkadiusz Gawąd, Karol Poradowski

skrzypce: Dawid Ćwik, Amelia Kołodziej

klarnet: Mateusz Stabrawa, Mirosław Bukowiec

flet: Joanna Suder

aranżacje muzyczne: Monika Węglarz, Joanna Suder

Organizatorkami koncertu są panie Agnieszka Rachwał i Agnieszka Morawiec

Koncert wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia i stał się preludium do jasełek przygotowanych przez wyjątkowych aktorów. W role aniołów, pastuszków, królów i innych postaci wcielili się nauczyciele Mechanika. Widowisko było bardzo wyczekiwane, zwłaszcza przez uczniów naszej szkoły, gdyż  każdy miał swojego faworyta i chciał go ujrzeć w zupełnie innej wersji niż dotychczas, czyli tradycyjnie przy tablicy.

W humorystyczny i żartobliwy sposób przedstawione zostały sceny zwiastowania, czuwania pasterzy, narodzin Dzieciątka, a także wizyty „magów ze wschodu” na dworze Heroda. Zgromadzona publiczność mogła zobaczyć na własne oczy diabła oraz przenieść się do świata ułudy, gdzie duch Mariamme przestrzegał okrutnego króla.

Dopełnieniem całego przedstawienia był niemal anielski śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu uczennic: Julii Kuźnar, Gabrieli Cabak, Julii Sławęty, Laury Chojeckiej, Zuzanny Dziedzic.

Ogromne zaangażowanie aktorów oraz reżyserów, którymi były: pani dyrektor Sylwia Zajt oraz pani Lidia Wołek, a także godziny prób zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W jasełkach wystąpili:

1. Archanioł Gabriel: I. Kierepka