Symbol języka migowego

BIEG PAPIESKI 2024

16.10.2024

16 października mija 46. rocznica wyboru Karola Wojtyły na przedstawiciela stolicy papieskiej. Z tej okazji na ulicach naszego miasta odbywa się Bieg Papieski, w którym biorą udział przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, Bursy Szkolnej oraz szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Nie mogło zabraknąć również naszych zawodniczek i zawodników, którzy pod opieką Pani Izabeli Kierepki wzięli udział w tym wyjątkowym biegu.

Trasę wyznaczają trzy pomniki papieskie znajdujące się kolejno: przy parafiach Św. Mikołaja, Św. Jana Nepomucena oraz Św. Pawła Apostoła. Bieg ma charakter symboliczny, nie liczy się w nim zwycięstwo, tylko satysfakcja z samego faktu udziału.